Rafa Nadal po desetem naslovu v Parizu le še za Škotom

Kategorija: Tenis Mon, 12 Jun 2017 09:48:00 +0200 Pariz - Potem ko je Španec Rafael Nadal v nedeljo v finalu teniškega odprtega prvenstva Francije osvojil še deseti naslov v Roland Garrosu, se je na današnji lestvici ATP povzpel na drugo mesto. Pred Nadalom je samo še Škot Andy Murray, ki je v Parizu izpadel v polfinalu proti nasprotniku Nadala v finalu, Švicarju Stanu Wawrinki, ki je tretji. Nadal se je že z deseto uvrstitvijo v finale Rolanda Garrosa izenačil s Švicarjem Rogerjem Federerjem in Američanom Billom Tidnom, ki sta se do zdaj kot edina desetkrat uvrstila v finale turnirja za grand slam. Federerju je to do zdaj uspelo v Wimbledonu, kjer je zmagal sedemkrat, Tidnu pa na odprtem prvenstvu ZDA, vendar pred skoraj stotimi leti, zmagal pa je petkrat, medtem ko je Španec dobil vseh svojih deset finalnih dvobojev. Na ...

Kategorija: Tenis Mon, 12 Jun 2017 09:48:00 +0200 Pariz – Potem ko je Španec Rafael Nadal v nedeljo v finalu teniškega odprtega prvenstva Francije osvojil še deseti naslov v Roland Garrosu, se je na današnji lestvici ATP povzpel na drugo mesto. Pred Nadalom je samo še Škot Andy Murray, ki je v Parizu izpadel v polfinalu proti nasprotniku Nadala v finalu, Švicarju Stanu Wawrinki, ki je tretji. Nadal se je že z deseto uvrstitvijo v finale Rolanda Garrosa izenačil s Švicarjem Rogerjem Federerjem in Američanom Billom Tidnom, ki sta se do zdaj kot edina desetkrat uvrstila v finale turnirja za grand slam. Federerju je to do zdaj uspelo v Wimbledonu, kjer je zmagal sedemkrat, Tidnu pa na odprtem prvenstvu ZDA, vendar pred skoraj stotimi leti, zmagal pa je petkrat, medtem ko je Španec dobil vseh svojih deset finalnih dvobojev. Na …