Rossi s sanjskim lovom vznemiril Cala

Kategorija: Avtomoto Mon, 24 Oct 2016 08:00:00 +0200 Phillip Island – Marcu Marquezu so mnogi že pred štartom včerajšnje VN Avstralije pripisovali novo zmago. Hondin adut, ki si je pred tednom dni v Motegiju predčasno zagotovil tretji naslov svetovnega prvaka v kategoriji motoGP, je bil namreč razred zase v kvalifikacijah, v katerih sta si njegova najhujša tekmeca, Jorge Lorenzo in Valentino Rossi (oba Yamaha), zagotovila šele 12. oz. 15. štartni položaj.Kjer se »prepirajo« trije, četrti dobiček ima. Na Phillip Islandu je v vsem sijaju zablestel Cal Crutchlow, ki je izkoristil Marquezovo napako (v 10. krogu je zdrsnil s proge) in slavil zmago. »Marc mi je s svojim padcem v četrtem zavoju, v katerem sem pred dvema letoma padel tudi sam (v zadnjem krogu na 2. mestu), povzročil tudi precej skrbi. Ker nisem bil prepričan, kaj je bil vzrok ...

Kategorija: Avtomoto Mon, 24 Oct 2016 08:00:00 +0200 Phillip Island – Marcu Marquezu so mnogi že pred štartom včerajšnje VN Avstralije pripisovali novo zmago. Hondin adut, ki si je pred tednom dni v Motegiju predčasno zagotovil tretji naslov svetovnega prvaka v kategoriji motoGP, je bil namreč razred zase v kvalifikacijah, v katerih sta si njegova najhujša tekmeca, Jorge Lorenzo in Valentino Rossi (oba Yamaha), zagotovila šele 12. oz. 15. štartni položaj.Kjer se »prepirajo« trije, četrti dobiček ima. Na Phillip Islandu je v vsem sijaju zablestel Cal Crutchlow, ki je izkoristil Marquezovo napako (v 10. krogu je zdrsnil s proge) in slavil zmago. »Marc mi je s svojim padcem v četrtem zavoju, v katerem sem pred dvema letoma padel tudi sam (v zadnjem krogu na 2. mestu), povzročil tudi precej skrbi. Ker nisem bil prepričan, kaj je bil vzrok …