Šestnajsta zvezdica bankirk

Odbojkarice Nove KBM Branika so se na sklepnem turnirju za pokal OZ Slovenije v Kranju borile za šestnajsto lovoriko, Calcita za tretjo. Branikovke so predtem s 3:0 premagale Ljubljano, Calcit s 3:0 Formulo Formis. Po dramatični finalni tekmi so se po zmagi s 3:2 (25:21, 21:25, 25:23, 27:29, 15:7) lovorike veselile mariborske odbojkarice. Bankirke so tekmo začele odločno in si predvsem s točkami Ize Mlakar priigrale prednost, ki je zadostovala za zmago v prvem nizu. V drugem sta se ekipi menjavali v vodstvu, pri 18:13 so si Ljubljančanke priigrale obetavno prednost, ki je pred končnico skopnela na dve točki. V odločilnih trenutkih je bila ljubljanska ekipa bolj zbrana in je rezultat v nizih izenačila. Tretji niz so po izenačeni igri dobile Mariborčanke, ki so bile na poti do zmage tudi v četrtem nizu (vodstvo s 16:12 in 20:17). A uporne tekmice se niso predale in so zmago slavile v podaljšanem nizu. V petem nizu je Calcit povedel s 3:1, ko pa je začetne udarce začela izvajati Sara Najdič, so Mariborčanke osvojile deset točk zapored in visokega vodstva niso izpustile iz rok do konca tekme. "Ekipama čestitam za odlično igro, svoji seveda še z večjim zadovoljstvom, saj smo osvojili pokal. Tekme med nami in Calcitom so vselej negotove in tako je bilo tudi tokrat," je povedal trener Nove KBM Branika Bruno Najdič. "Čeprav smo v letošnji sezoni že štirikrat premagale Calcit, je bila tokratna zmaga najbolj pomembna. Igra obeh ekip je bila vrhunska. Ponosna sem na soigralke," je pojasnila Iza Mlakar, najboljša igralka turnirja. "V letošnji sezoni se ves čas ponavlja ista zgodba, v večini odbojkarskih prvin smo boljše od Mariborčank. Ugotoviti moramo, kaj je tisto, kar nam še manjka, da osvojimo naslov državnih prvakinj," je razložila Tina Grudina.Šport

Odbojkarice Nove KBM Branika so se na sklepnem turnirju za pokal OZ Slovenije v Kranju borile za šestnajsto lovoriko, Calcita za tretjo. Branikovke so predtem s 3:0 premagale Ljubljano, Calcit s 3:0 Formulo Formis. Po dramatični finalni tekmi so se po zmagi s 3:2 (25:21, 21:25, 25:23, 27:29, 15:7) lovorike veselile mariborske odbojkarice. Bankirke so tekmo začele odločno in si predvsem s točkami Ize Mlakar priigrale prednost, ki je zadostovala za zmago v prvem nizu. V drugem sta se ekipi menjavali v vodstvu, pri 18:13 so si Ljubljančanke priigrale obetavno prednost, ki je pred končnico skopnela na dve točki. V odločilnih trenutkih je bila ljubljanska ekipa bolj zbrana in je rezultat v nizih izenačila. Tretji niz so po izenačeni igri dobile Mariborčanke, ki so bile na poti do zmage tudi v četrtem nizu (vodstvo s 16:12 in 20:17). A uporne tekmice se niso predale in so zmago slavile v podaljšanem nizu. V petem nizu je Calcit povedel s 3:1, ko pa je začetne udarce začela izvajati Sara Najdič, so Mariborčanke osvojile deset točk zapored in visokega vodstva niso izpustile iz rok do konca tekme. “Ekipama čestitam za odlično igro, svoji seveda še z večjim zadovoljstvom, saj smo osvojili pokal. Tekme med nami in Calcitom so vselej negotove in tako je bilo tudi tokrat,” je povedal trener Nove KBM Branika Bruno Najdič. “Čeprav smo v letošnji sezoni že štirikrat premagale Calcit, je bila tokratna zmaga najbolj pomembna. Igra obeh ekip je bila vrhunska. Ponosna sem na soigralke,” je pojasnila Iza Mlakar, najboljša igralka turnirja. “V letošnji sezoni se ves čas ponavlja ista zgodba, v večini odbojkarskih prvin smo boljše od Mariborčank. Ugotoviti moramo, kaj je tisto, kar nam še manjka, da osvojimo naslov državnih prvakinj,” je razložila Tina Grudina.Šport