Slalom: Ana Bucik brez točk

Kategorija: Zimski Sat, 18 Mar 2017 20:26:00 +0100 Aspen - Slovakinja Petra Vlhova je ubranila vodstvo iz prve vožnje ter zmagala na zadnjem slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v sezoni v Aspnu. Američanka Mikaela Shiffrin je bila druga (+0,24), Švedinja Frida Hansdotter pa je slalom končala na tretjem mestu (+0,35). Ana Bucik je bila 16. (+3,08), kar pa ni zadostovalo za točke. Vlhova je osvojila svojo komaj drugo zmago v svetovnem pokalu, prvo po decembru 2015 v Aareju. Obe zmagi je osvojila v slalomu. To so njene šeste stopničke. Aktualna slalomska svetovna prvakinja Shiffrinova (840 točk), ki je osvojila svoje še 44. stopničke v svetovnem pokalu, je že pred Aspnom osvojila slalomski seštevek. Drugo mesto v seštevku discipline je pripadlo Slovakinji Veroniki Velez Zuzulovi (-275), ki je bila na zadnjem slalomu četrta, tretje Švicarki Wendy Holdener (-385), ki je ...

Kategorija: Zimski Sat, 18 Mar 2017 20:26:00 +0100 Aspen – Slovakinja Petra Vlhova je ubranila vodstvo iz prve vožnje ter zmagala na zadnjem slalomu za svetovni pokal alpskih smučark v sezoni v Aspnu. Američanka Mikaela Shiffrin je bila druga (+0,24), Švedinja Frida Hansdotter pa je slalom končala na tretjem mestu (+0,35). Ana Bucik je bila 16. (+3,08), kar pa ni zadostovalo za točke. Vlhova je osvojila svojo komaj drugo zmago v svetovnem pokalu, prvo po decembru 2015 v Aareju. Obe zmagi je osvojila v slalomu. To so njene šeste stopničke. Aktualna slalomska svetovna prvakinja Shiffrinova (840 točk), ki je osvojila svoje še 44. stopničke v svetovnem pokalu, je že pred Aspnom osvojila slalomski seštevek. Drugo mesto v seštevku discipline je pripadlo Slovakinji Veroniki Velez Zuzulovi (-275), ki je bila na zadnjem slalomu četrta, tretje Švicarki Wendy Holdener (-385), ki je …