Slalom (M): Snežni kralj Sljemena je Manfred Mölgg

Kategorija: Zimski Thu, 05 Jan 2017 19:33:00 +0100 Zagreb - Italijan Manfred Mölgg je zmagovalec četrtega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v tej sezoni. Drugo mesto na zahtevni tekmi na zagrebškem Sljemenu je pripadlo Nemcu Felixu Neureutherju (+0,72), Norvežan Henrik Krisotoffersen (+0,77) pa je bil tretji. Potem, ko je v prvi vožnji močno snežilo, je finale potekal ob močnem vetru. V vetrni loteriji se je najbolje znašel 34-letni italijanski veteran Mölgg, peti po prvi vožnji, ki je prišel do svoje tretje zmage v svetovnem pokalu, prve po februarju 2009. V finalu sta klonila pod pritiskom in sta odstopila tako Avstrijec Manuel Feller, s startno število 21 nepričakovani vodilni po prvi vožnji, in Američan Mark Engel, ki je s startno številko 45 vpisal tretji čas prve vožnje. Francoz Julien Lizeroux, drugi po prvi vožnji, je bil na koncu samo deveti. Prvič ...

Kategorija: Zimski Thu, 05 Jan 2017 19:33:00 +0100 Zagreb – Italijan Manfred Mölgg je zmagovalec četrtega slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v tej sezoni. Drugo mesto na zahtevni tekmi na zagrebškem Sljemenu je pripadlo Nemcu Felixu Neureutherju (+0,72), Norvežan Henrik Krisotoffersen (+0,77) pa je bil tretji. Potem, ko je v prvi vožnji močno snežilo, je finale potekal ob močnem vetru. V vetrni loteriji se je najbolje znašel 34-letni italijanski veteran Mölgg, peti po prvi vožnji, ki je prišel do svoje tretje zmage v svetovnem pokalu, prve po februarju 2009. V finalu sta klonila pod pritiskom in sta odstopila tako Avstrijec Manuel Feller, s startno število 21 nepričakovani vodilni po prvi vožnji, in Američan Mark Engel, ki je s startno številko 45 vpisal tretji čas prve vožnje. Francoz Julien Lizeroux, drugi po prvi vožnji, je bil na koncu samo deveti. Prvič …