Slivnik domači trojček zapečatil z enajstim mestom

Kategorija: Zimski Fri, 20 Jan 2017 22:35:00 +0100 Kranjska Gora - Tekmovanje za svetovni pokal alpskih smučarjev invalidov v Kranjski Gori je danes zapečatila druga slalomska preizkušnja, na kateri je edini slovenski predstavnik, komaj 16-letni Jernej Slivnik, še nadgradil včerajšnje štirinajsto mesto in ciljno črto prečkal z enajstim časom. »Zelo sem zadovoljen. V zadnjem delu proge sem bil precej bolj napadalen. Včeraj sem se strmine še lotil z 'ročno zavoro', danes sem šel na polno,« je bil kratek in jedrnat Slivnik. Z njim se je strinjal tudi trener Roman Podlipnik: »Jernej je pokazal, da je po dveh tekmah precej bolj sproščen, bolje je opravil s progo. Storil je napako, a če ne poskušaš, niti napredovati ne moreš. Današnji nastop je bil precej obetavnejši.« Na zadnjem testu pred skorajšnjim svetovnim prvenstvom, ki se začenja v ponedeljek v Trbižu, v slalomu ...

Kategorija: Zimski Fri, 20 Jan 2017 22:35:00 +0100 Kranjska Gora – Tekmovanje za svetovni pokal alpskih smučarjev invalidov v Kranjski Gori je danes zapečatila druga slalomska preizkušnja, na kateri je edini slovenski predstavnik, komaj 16-letni Jernej Slivnik, še nadgradil včerajšnje štirinajsto mesto in ciljno črto prečkal z enajstim časom. »Zelo sem zadovoljen. V zadnjem delu proge sem bil precej bolj napadalen. Včeraj sem se strmine še lotil z ‘ročno zavoro’, danes sem šel na polno,« je bil kratek in jedrnat Slivnik. Z njim se je strinjal tudi trener Roman Podlipnik: »Jernej je pokazal, da je po dveh tekmah precej bolj sproščen, bolje je opravil s progo. Storil je napako, a če ne poskušaš, niti napredovati ne moreš. Današnji nastop je bil precej obetavnejši.« Na zadnjem testu pred skorajšnjim svetovnim prvenstvom, ki se začenja v ponedeljek v Trbižu, v slalomu …