Slovenci povozili še Belgijo in odhajajo na SP

Kategorija: Drugi športi Sun, 28 May 2017 19:59:00 +0200 Ljubljana - Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je postavila nov mejnik. Številnim uspehom v zadnjem času je dodala še zgodovinsko, prvo uvrstitev na svetovno prvenstvo, potem ko je v odločilni tekmi kvalifikacijske skupine C premagala Belgijo s 3:1. Tako Belgijci kot Slovenci so v "finale" kvalifikacijskega turnirja vstopili s štirimi zmagami in brez izgubljenega niza. Pred tekmo se je vedelo, da sta ekipi izenačeni, polni odličnih serverjev in da bo ta element eden od pomembnejših, če ne celo najpomembnejši za končno zmago. In to je uvodni niz le potrdil. Obe ekipi sta z njim veliko tvegali, uspeh pri tem je bil spremenljiv na obeh straneh. Slovenci so imeli kapetana Tineta Urnauta, ki je s serijo dobrih začetnih udarcev najprej izničil minimalno prednost gostov, nato pa pred končnico še poskrbel za vodstvo 20:17. Ko ...

Kategorija: Drugi športi Sun, 28 May 2017 19:59:00 +0200 Ljubljana – Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je postavila nov mejnik. Številnim uspehom v zadnjem času je dodala še zgodovinsko, prvo uvrstitev na svetovno prvenstvo, potem ko je v odločilni tekmi kvalifikacijske skupine C premagala Belgijo s 3:1. Tako Belgijci kot Slovenci so v “finale” kvalifikacijskega turnirja vstopili s štirimi zmagami in brez izgubljenega niza. Pred tekmo se je vedelo, da sta ekipi izenačeni, polni odličnih serverjev in da bo ta element eden od pomembnejših, če ne celo najpomembnejši za končno zmago. In to je uvodni niz le potrdil. Obe ekipi sta z njim veliko tvegali, uspeh pri tem je bil spremenljiv na obeh straneh. Slovenci so imeli kapetana Tineta Urnauta, ki je s serijo dobrih začetnih udarcev najprej izničil minimalno prednost gostov, nato pa pred končnico še poskrbel za vodstvo 20:17. Ko …