Slovenija sedma na Fibini lestvici

Kategorija: Košarka Wed, 11 Oct 2017 20:23:00 +0200 Ženeva - Slovenska košarkarska reprezentanca, ki je pred tremi tedni osvojila naslov evropskega prvaka, je po tem uspehu napredovala tudi na lestvici krovne zveze Fibe. Na novi je na sedmem mestu, kar je za pet mest boljši dosežek kot na prejšnji lestvici. Vodijo Američani, evropski podprvaki Srbi so tretji. Na svetovni lestvici, kjer je Fiba upoštevala vsa letos odigrana celinska prvenstva, vodijo ZDA pred Španijo, Srbijo, Francijo in Argentino. Pred Slovenijo pa je še Litva. Na posebnem evropskem delu lestvice je sveži evropski prvak Slovenija na petem mestu, poraženka v istanbulskem finalu Srbija je druga, vodi pa Španija, ki jo je Slovenija na EP tudi premagala.

Kategorija: Košarka Wed, 11 Oct 2017 20:23:00 +0200 Ženeva – Slovenska košarkarska reprezentanca, ki je pred tremi tedni osvojila naslov evropskega prvaka, je po tem uspehu napredovala tudi na lestvici krovne zveze Fibe. Na novi je na sedmem mestu, kar je za pet mest boljši dosežek kot na prejšnji lestvici. Vodijo Američani, evropski podprvaki Srbi so tretji. Na svetovni lestvici, kjer je Fiba upoštevala vsa letos odigrana celinska prvenstva, vodijo ZDA pred Španijo, Srbijo, Francijo in Argentino. Pred Slovenijo pa je še Litva. Na posebnem evropskem delu lestvice je sveži evropski prvak Slovenija na petem mestu, poraženka v istanbulskem finalu Srbija je druga, vodi pa Španija, ki jo je Slovenija na EP tudi premagala.