Slovenke z visoko zmago do zgodovinske uvrstitve na EP

Kategorija: Košarka Sat, 19 Nov 2016 19:58:00 +0100 Celje - Slovenska ženska reprezentanca si je v Celju priborila zgodovinsko prvo uvrstitev na evropsko prvenstvo, potem ko je v petem kolu kvalifikacij visoko premagala Litvo s 75:54. Varovanke Damirja Grgića so si tako pred zadnjo tekmo že zagotovile nastop na prvenstvu stare celine, ki ga bo prihodnje leto gostila Češka. Slovenske košarkarice so v Celju hitro prevzele pobudo na igrišču in uvodno četrtino dobile za devet (20:11), v drugi četrtini so si hitro priborile dvomestno prednost in ob glavnem odmoru vodile za petnajst (41:25), po treh četrtinah pa za varnih osemnajst točk (60:42). Zmaga Slovenk ni bila ogrožena, tako da je domači selektor lahko priložnost ponudil prav vsem dvanajstim igralkam. V slovenski reprezentanci sta bili najboljši strelki Teja Oblak in Maja Erkić s po 16 točkami, Sandra Piršič je prispevala 10 točk in ...

Kategorija: Košarka Sat, 19 Nov 2016 19:58:00 +0100 Celje – Slovenska ženska reprezentanca si je v Celju priborila zgodovinsko prvo uvrstitev na evropsko prvenstvo, potem ko je v petem kolu kvalifikacij visoko premagala Litvo s 75:54. Varovanke Damirja Grgića so si tako pred zadnjo tekmo že zagotovile nastop na prvenstvu stare celine, ki ga bo prihodnje leto gostila Češka. Slovenske košarkarice so v Celju hitro prevzele pobudo na igrišču in uvodno četrtino dobile za devet (20:11), v drugi četrtini so si hitro priborile dvomestno prednost in ob glavnem odmoru vodile za petnajst (41:25), po treh četrtinah pa za varnih osemnajst točk (60:42). Zmaga Slovenk ni bila ogrožena, tako da je domači selektor lahko priložnost ponudil prav vsem dvanajstim igralkam. V slovenski reprezentanci sta bili najboljši strelki Teja Oblak in Maja Erkić s po 16 točkami, Sandra Piršič je prispevala 10 točk in …