Slovenska pentlja bo letos peklenska

Kategorija: Kolesarstvo Thu, 02 Jun 2016 14:16:00 +0200 Celje - Čez dva tedna bo ostra konkurenca v Ljubljani začela 590,9 kilometra dolgo pot na kolesarski dirki Po Sloveniji, ki jo bo vodila do Kopra, na Golte in Celjsko kočo ter do tradicionalnega cilja v Novem mestu. Že 23. različica slovenske pentlje bo bržkone najzahtevnejša doslej, tudi zasedba bo vrhunska, moštvo Lampre-Meride je že potrdilo Marka Kumpa, Mateja Mohoriča in Luko Pibernika. Za razliko od prejšnjih let, ko je dirko odprl kronometer, kraljevska pa je bila tretja etapa, ki je običajno odločila končnega zmagovalca, se bodo letos šprinterji prvič udarili že uvodni dan na etapi od Ljubljane do Kopra, prvi obrisi končnega vrstnega reda pa bodo znani po drugi etapi, dolgi 217 kilometrov, ki se bo končala s 14-kilometrskim vzponom na Golte. Zadnja kilometra bosta imela 23-odstotni naklon. Po naporni etapi ...

Kategorija: Kolesarstvo Thu, 02 Jun 2016 14:16:00 +0200 Celje – Čez dva tedna bo ostra konkurenca v Ljubljani začela 590,9 kilometra dolgo pot na kolesarski dirki Po Sloveniji, ki jo bo vodila do Kopra, na Golte in Celjsko kočo ter do tradicionalnega cilja v Novem mestu. Že 23. različica slovenske pentlje bo bržkone najzahtevnejša doslej, tudi zasedba bo vrhunska, moštvo Lampre-Meride je že potrdilo Marka Kumpa, Mateja Mohoriča in Luko Pibernika. Za razliko od prejšnjih let, ko je dirko odprl kronometer, kraljevska pa je bila tretja etapa, ki je običajno odločila končnega zmagovalca, se bodo letos šprinterji prvič udarili že uvodni dan na etapi od Ljubljane do Kopra, prvi obrisi končnega vrstnega reda pa bodo znani po drugi etapi, dolgi 217 kilometrov, ki se bo končala s 14-kilometrskim vzponom na Golte. Zadnja kilometra bosta imela 23-odstotni naklon. Po naporni etapi …