Slovenski odbojkarji praznih rok proti »azzurrom«

Kategorija: Drugi športi Tue, 08 Aug 2017 19:58:00 +0200 Cavalese - Slovenski odbojkarji so se takoj po gostovanju na Poljskem, med katerim so odigrali tri prijateljske dvoboje s svetovnimi prvaki in gostitelji skorajšnjega evropskega prvenstva ter enkrat zmagali in dvakrat izgubili, preselili v Cavalese na nova dva pripravljalna obračuna proti še eni svetovni velesili, finalistki lanskega olimpijskega turnirja v Riu, Italiji. »Azzurri« so se tekmecem maščevali za polfinalni poraz na predlanskem EP v Sofiji in bili prepričljivo boljši s 3:0 (22, 15, 15). Še najbolj izenačen je bil uvodni niz. Gostitelji so resda vodili z 18:14, a so evropski podprvaki s korektorjem Mitjo Gasparinijem pri začetnem udarcu zmogli pet zaporednih točk in celo prešli v vodstvo, v končnico pa vstopili z dvema točkama zaloge (21:19). Izenačil je Filippo Lanza, v finišu pa so bili zbranejši domači. Predzadnjo točko je z ...

Kategorija: Drugi športi Tue, 08 Aug 2017 19:58:00 +0200 Cavalese – Slovenski odbojkarji so se takoj po gostovanju na Poljskem, med katerim so odigrali tri prijateljske dvoboje s svetovnimi prvaki in gostitelji skorajšnjega evropskega prvenstva ter enkrat zmagali in dvakrat izgubili, preselili v Cavalese na nova dva pripravljalna obračuna proti še eni svetovni velesili, finalistki lanskega olimpijskega turnirja v Riu, Italiji. »Azzurri« so se tekmecem maščevali za polfinalni poraz na predlanskem EP v Sofiji in bili prepričljivo boljši s 3:0 (22, 15, 15). Še najbolj izenačen je bil uvodni niz. Gostitelji so resda vodili z 18:14, a so evropski podprvaki s korektorjem Mitjo Gasparinijem pri začetnem udarcu zmogli pet zaporednih točk in celo prešli v vodstvo, v končnico pa vstopili z dvema točkama zaloge (21:19). Izenačil je Filippo Lanza, v finišu pa so bili zbranejši domači. Predzadnjo točko je z …