SP v hokeju: branilci naslova Kanadčani začeli suvereno

Kategorija: Hokej Fri, 06 May 2016 17:34:00 +0200 Moskva/St. Peterburg - V Rusiji se je začelo svetovno prvenstvo elitne divizije. Že prvi dan je v St. Peterburgu potekal dvoboj branilcev naslova Kanadčanov in Američanov, ki se je končal z visoko zmago Kanade s 5:1. Pri branilcih naslova do zadeli Taylor Hall, Brendand Gallagher, Matt Duchene, Boone Jenner in Brad Marchand, pri Američanih pa Patrick Maroon. Razmerje strelov je bilo 33:25 za Kanado. Severnoameriški obračun se je začel zelo atraktivno, saj sta reprezentanci v prvih desetih minutah dosegli tri gole. Za prvi gol je v peti minuti poskrbel Američan Patrick Maroon, ki se je z igralcem več najbolje znašel v gneči pred kanadskim golom in zadel iz neposredne bližine. Kanadčani so izenačili zgolj 31 sekund kasneje, ko je po podaji Dericka Brassarda z desne strani zadel Taylor Hall, v deveti minuti pa ...

Kategorija: Hokej Fri, 06 May 2016 17:34:00 +0200 Moskva/St. Peterburg – V Rusiji se je začelo svetovno prvenstvo elitne divizije. Že prvi dan je v St. Peterburgu potekal dvoboj branilcev naslova Kanadčanov in Američanov, ki se je končal z visoko zmago Kanade s 5:1. Pri branilcih naslova do zadeli Taylor Hall, Brendand Gallagher, Matt Duchene, Boone Jenner in Brad Marchand, pri Američanih pa Patrick Maroon. Razmerje strelov je bilo 33:25 za Kanado. Severnoameriški obračun se je začel zelo atraktivno, saj sta reprezentanci v prvih desetih minutah dosegli tri gole. Za prvi gol je v peti minuti poskrbel Američan Patrick Maroon, ki se je z igralcem več najbolje znašel v gneči pred kanadskim golom in zadel iz neposredne bližine. Kanadčani so izenačili zgolj 31 sekund kasneje, ko je po podaji Dericka Brassarda z desne strani zadel Taylor Hall, v deveti minuti pa …