SP v hokeju: Čehi so se z zmago nad Norvežani utrdili na prvem mestu, Američani premagali Francoze

Kategorija: Hokej Thu, 12 May 2016 17:41:00 +0200 Moskva/St. Peterburg - Češka reprezentanca nadaljuje z odličnimi predstavami na svetovnem prvenstvu, kjer je v četrtem kolu s 7:0 premagala Norveško in se utrdila na prvem mestu skupine A. Češka je danes potrdila status izrazite favoritinje, zabeležila četrto zmago in ostaja edina neporažena reprezentanca v svoji skupini. Čehi so večino dela opravili že v prvi tretjini, v kateri so dosegli tri gole. Za prvi gol je v šesti minuti poskrbel Roman Červenka, nato je Tomas Zohorna v deseti minuti povišal na 2:0, za konec tretjine pa je v dvajseti minuti zadel še Robert Kousal. Razmerje strelov je bilo 17:7. Češki hokejisti so v drugi tretjini sprožili le devet strelov na nasprotnikova vrata (9:11), vendar pa zadeli kar štirikrat. V tem delu igre sta bila najprej uspešna Lukas Kaspar (23.) in Radim Šimek (29.), ...

Kategorija: Hokej Thu, 12 May 2016 17:41:00 +0200 Moskva/St. Peterburg – Češka reprezentanca nadaljuje z odličnimi predstavami na svetovnem prvenstvu, kjer je v četrtem kolu s 7:0 premagala Norveško in se utrdila na prvem mestu skupine A. Češka je danes potrdila status izrazite favoritinje, zabeležila četrto zmago in ostaja edina neporažena reprezentanca v svoji skupini. Čehi so večino dela opravili že v prvi tretjini, v kateri so dosegli tri gole. Za prvi gol je v šesti minuti poskrbel Roman Červenka, nato je Tomas Zohorna v deseti minuti povišal na 2:0, za konec tretjine pa je v dvajseti minuti zadel še Robert Kousal. Razmerje strelov je bilo 17:7. Češki hokejisti so v drugi tretjini sprožili le devet strelov na nasprotnikova vrata (9:11), vendar pa zadeli kar štirikrat. V tem delu igre sta bila najprej uspešna Lukas Kaspar (23.) in Radim Šimek (29.), …