SP v hokeju: Rusi izgubili že uvodni dan, branilci naslova Kanadčani začeli suvereno

Kategorija: Hokej Fri, 06 May 2016 21:29:00 +0200 Moskva/St. Peterburg - Gostitelji svetovnega prvenstva elitne skupine Rusi so že uvodni dan tekmovanja doživeli šok, saj so z 0:3 izgubili proti Čehom. Povsem drugače so prvenstvo začeli branilci naslova Kanadčani, ki so bili z visokih 5:1 boljši od Američanov. Češka reprezentanca je v Moskvi gostitelja odpravila s po enim golom v vsaki tretjini, strelci so bili Tomas Kundratek, Roman Červenka in Michal Birner. Domačini so na začetku tekme igrali zelo grobo in si v prvih trinajstih minutah prislužili dve izključitvi, ki pa jih Čehi niso kaznovali. Gledalci so nato v 15. minuti prvič obnemeli, saj je Češka zgolj pet sekund po koncu kazni Sergeja Kalinina dosegla vodilni gol. Za vodstvo z 1:0 je poskrbel Tomas Kundratek, ki je sprejel plošček na desni strani napadalne tretjine in s strelom med nogama premagal Sergeja ...

Kategorija: Hokej Fri, 06 May 2016 21:29:00 +0200 Moskva/St. Peterburg – Gostitelji svetovnega prvenstva elitne skupine Rusi so že uvodni dan tekmovanja doživeli šok, saj so z 0:3 izgubili proti Čehom. Povsem drugače so prvenstvo začeli branilci naslova Kanadčani, ki so bili z visokih 5:1 boljši od Američanov. Češka reprezentanca je v Moskvi gostitelja odpravila s po enim golom v vsaki tretjini, strelci so bili Tomas Kundratek, Roman Červenka in Michal Birner. Domačini so na začetku tekme igrali zelo grobo in si v prvih trinajstih minutah prislužili dve izključitvi, ki pa jih Čehi niso kaznovali. Gledalci so nato v 15. minuti prvič obnemeli, saj je Češka zgolj pet sekund po koncu kazni Sergeja Kalinina dosegla vodilni gol. Za vodstvo z 1:0 je poskrbel Tomas Kundratek, ki je sprejel plošček na desni strani napadalne tretjine in s strelom med nogama premagal Sergeja …