SP v poletih: Tande zasluženo svetovni prvak, Prevc na koncu šesti

Kategorija: Zimski Sat, 20 Jan 2018 17:46:00 +0100 Oberstdorf - V petek se je s prvo serijo svetovno prvenstvo za Slovence začelo zelo dobro, a so Anže Semenič, Jernej Damjan in Peter Prevc v drugo precej pokvarili svoje izhodišče. Prevc tako za stopničkami zaostaja že 30 točk in bo zaostanek zelo težko nadomestil, zato za danes napoveduje, da bo le užival. Pred četrto serijo se je veter še okrepil in Walterju Hoferju ni preostalo drugega, kot da jo odpoved. Svetovni prvak je tako postal Daniel Andre-Tande, drugi Kamil Stoch, tretji pa Richard Freitag.  Peter Prevc je danes pridobil eno mesto in svetovno prvenstvo končal na šestem mestu, Anže Semenič je bil na koncu 14., Jernej Damjan 15., Domen Prevc pa 21. Jutri bo v Oberstdorfu na sporedu še ekipna tekma, kjer bodo Slovenci lovili kolajno.  Daniel Andre-Tande je prvi favorit ...

Kategorija: Zimski Sat, 20 Jan 2018 17:46:00 +0100 Oberstdorf – V petek se je s prvo serijo svetovno prvenstvo za Slovence začelo zelo dobro, a so Anže Semenič, Jernej Damjan in Peter Prevc v drugo precej pokvarili svoje izhodišče. Prevc tako za stopničkami zaostaja že 30 točk in bo zaostanek zelo težko nadomestil, zato za danes napoveduje, da bo le užival. Pred četrto serijo se je veter še okrepil in Walterju Hoferju ni preostalo drugega, kot da jo odpoved. Svetovni prvak je tako postal Daniel Andre-Tande, drugi Kamil Stoch, tretji pa Richard Freitag.  Peter Prevc je danes pridobil eno mesto in svetovno prvenstvo končal na šestem mestu, Anže Semenič je bil na koncu 14., Jernej Damjan 15., Domen Prevc pa 21. Jutri bo v Oberstdorfu na sporedu še ekipna tekma, kjer bodo Slovenci lovili kolajno.  Daniel Andre-Tande je prvi favorit …