Thierry Neuville najhitrejši na Korziki

Kategorija: Avtomoto Sun, 09 Apr 2017 13:29:00 +0200 Ajaccio - Belgijec Thierry Neuville je v Hyundaiu postal zmagovalec četrte dirke svetovnega prvenstva v reliju. Na preizkušnji na Korziki je bil hitrejši od svetovnega prvaka Francoza Sebastiena Ogierja (Ford), ki je zaostal 54 sekund, tretji pa je bil drugi Hyundaijev voznik Španec Dani Sordo. V skupnem seštevku je na prvem mestu še vedno Ogier z 88 točkami, drugi je s 75 Finec Jari-Matti Latvala (Toyota), ki je bil danes četrti, tretji pa današnji zmagovalec Neuville s 54. Prav Belgijec bi bil najbolj nevaren Ogierju, če ne bi imel na začetku sezone obilico smole, ki ga je stala nekaj točk v skupnem seštevku. Do konca sezone, ki se bo nadaljevala z relijem v Argentini (27. do 30. april), bo imel še dovolj priložnosti, da Hyundaiu prinese slavo.

Kategorija: Avtomoto Sun, 09 Apr 2017 13:29:00 +0200 Ajaccio – Belgijec Thierry Neuville je v Hyundaiu postal zmagovalec četrte dirke svetovnega prvenstva v reliju. Na preizkušnji na Korziki je bil hitrejši od svetovnega prvaka Francoza Sebastiena Ogierja (Ford), ki je zaostal 54 sekund, tretji pa je bil drugi Hyundaijev voznik Španec Dani Sordo. V skupnem seštevku je na prvem mestu še vedno Ogier z 88 točkami, drugi je s 75 Finec Jari-Matti Latvala (Toyota), ki je bil danes četrti, tretji pa današnji zmagovalec Neuville s 54. Prav Belgijec bi bil najbolj nevaren Ogierju, če ne bi imel na začetku sezone obilico smole, ki ga je stala nekaj točk v skupnem seštevku. Do konca sezone, ki se bo nadaljevala z relijem v Argentini (27. do 30. april), bo imel še dovolj priložnosti, da Hyundaiu prinese slavo.