Tour: Roglič začel s padcem in skoraj minutnim zaostankom (VIDEO)

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 01 Jul 2017 19:05:00 +0200 Düsseldorf - Za glavnega slovenskega aduta Primoža Rogliča, člana nizozemskega moštva LottoNL-Jumbo, se 104. izvedba slovite kolesarske dirke Po Franciji ni začela po načrtih. Na deževnem uvodnem dejanju, 14-kilometrskem posamičnem kronometru s štartom in ciljem v Düsseldorfu, se je namreč znašel na tleh že 3,8 kilometra po štartu, a se hitro pobral in nadaljeval, vendar pa si je že ob merjenju vmesnega časa nabral 40 sekund zaostanka. V nadaljevanju skorajda ni več zamudil, ciljno črto je na 65. mestu prečkral 52 sekund za najhitrejšim, Skyevim Britancem Geraintom Thomasom. »Kar težko verjamem, kako se je razpletlo. Občutek je neverjeten, na dirko sem prišel povsem sproščen, nisem verjel niti razmišljal o etapni zmagi, v cilju pa sem si rekel, da me bo že še kdo, ki je bil še na progi, premagal. Teren ...

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 01 Jul 2017 19:05:00 +0200 Düsseldorf – Za glavnega slovenskega aduta Primoža Rogliča, člana nizozemskega moštva LottoNL-Jumbo, se 104. izvedba slovite kolesarske dirke Po Franciji ni začela po načrtih. Na deževnem uvodnem dejanju, 14-kilometrskem posamičnem kronometru s štartom in ciljem v Düsseldorfu, se je namreč znašel na tleh že 3,8 kilometra po štartu, a se hitro pobral in nadaljeval, vendar pa si je že ob merjenju vmesnega časa nabral 40 sekund zaostanka. V nadaljevanju skorajda ni več zamudil, ciljno črto je na 65. mestu prečkral 52 sekund za najhitrejšim, Skyevim Britancem Geraintom Thomasom. »Kar težko verjamem, kako se je razpletlo. Občutek je neverjeten, na dirko sem prišel povsem sproščen, nisem verjel niti razmišljal o etapni zmagi, v cilju pa sem si rekel, da me bo že še kdo, ki je bil še na progi, premagal. Teren …