V Ruhpoldingu ob Faku zasijal tudi Dovžan

Kategorija: Zimski Wed, 10 Jan 2018 16:17:00 +0100 Ruhpolding - Najboljši biatlonci sveta se te dni mudijo na peti postaji olimpijske sezone svetovnega pokala, v nemškem Ruhpoldingu, kjer se je program začel z današnjo moško 20-kilometrsko individualno preizkušnjo. Zadovoljni so lahko bili tudi v slovenskem taboru: Jakov Fak je s 14. mestom resda vpisal najslabši dosežek v tej zimi, a je z njim vseeno brez težav zadržal tretje mesto v skupni razvrstitvi. Ponovno je bil prepričljiv na strelski preprogi, saj mu je roka v dvajsetih poskusih enkrat samkrat zadrhtela, je pa - kar je posledica praznične bolezni - precej izgubil v smučini in za zmagovalcem v cilju zaostal za debele tri minute. Še bolj navdušujoč pa je bil nastop Mihe Dovžana, ki je z vrhunsko strelsko predstavo pobelil vseh dvajset tarč, kar se je posrečilo zgolj štirim tekmovalcem med ...

Kategorija: Zimski Wed, 10 Jan 2018 16:17:00 +0100 Ruhpolding – Najboljši biatlonci sveta se te dni mudijo na peti postaji olimpijske sezone svetovnega pokala, v nemškem Ruhpoldingu, kjer se je program začel z današnjo moško 20-kilometrsko individualno preizkušnjo. Zadovoljni so lahko bili tudi v slovenskem taboru: Jakov Fak je s 14. mestom resda vpisal najslabši dosežek v tej zimi, a je z njim vseeno brez težav zadržal tretje mesto v skupni razvrstitvi. Ponovno je bil prepričljiv na strelski preprogi, saj mu je roka v dvajsetih poskusih enkrat samkrat zadrhtela, je pa – kar je posledica praznične bolezni – precej izgubil v smučini in za zmagovalcem v cilju zaostal za debele tri minute. Še bolj navdušujoč pa je bil nastop Mihe Dovžana, ki je z vrhunsko strelsko predstavo pobelil vseh dvajset tarč, kar se je posrečilo zgolj štirim tekmovalcem med …