Veleslalom (Ž): Kristalni globus Tessi Worley, zmaga Brignonejeve

Kategorija: Zimski Sun, 19 Mar 2017 19:08:00 +0100 Aspen - Sezona alpskega smučanja za dekleta se je končala z veleslalomom v Aspnu, kjer so gledalci spremljali prevlado Italije. Najbolj veseli sta bili v cilju zmagovalka današnje tekme Federica Brignone in Tessa Worley, ki je s petim mestom osvojila veleslalomski kristalni globus.  Na startu sta bili dve Slovenki. Naša najboljša veleslalomistka Ana Drev je bila osma (+1,83), Ilka Štuhec pa je pristala na 22. mestu (+3,46) od 24 tekmovalk, ki so prišle v cilj. Štuhčeva bo danes prejela odličje srebrnega leska za osvojeno drugo mesto v skupni razvrstitvi svetovnega pokala alpskih smučark. Točke si na zadnjih tekmah sezone razdeli le prvih 15 tekmovalk. Drevova je v drugi vožnji svojo uvrstitev pokvarila, na progi se v težkih pogojih ni znašla in na koncu osvojila 15. mesto. V boju za veleslalomski kristalni globus ...

Kategorija: Zimski Sun, 19 Mar 2017 19:08:00 +0100 Aspen – Sezona alpskega smučanja za dekleta se je končala z veleslalomom v Aspnu, kjer so gledalci spremljali prevlado Italije. Najbolj veseli sta bili v cilju zmagovalka današnje tekme Federica Brignone in Tessa Worley, ki je s petim mestom osvojila veleslalomski kristalni globus.  Na startu sta bili dve Slovenki. Naša najboljša veleslalomistka Ana Drev je bila osma (+1,83), Ilka Štuhec pa je pristala na 22. mestu (+3,46) od 24 tekmovalk, ki so prišle v cilj. Štuhčeva bo danes prejela odličje srebrnega leska za osvojeno drugo mesto v skupni razvrstitvi svetovnega pokala alpskih smučark. Točke si na zadnjih tekmah sezone razdeli le prvih 15 tekmovalk. Drevova je v drugi vožnji svojo uvrstitev pokvarila, na progi se v težkih pogojih ni znašla in na koncu osvojila 15. mesto. V boju za veleslalomski kristalni globus …