Veleslalom: Žan Kranjec se ni izkazal

Kategorija: Zimski Sat, 18 Mar 2017 19:29:00 +0100 Aspen - Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec zadnjega veleslaloma v sezoni svetovnega pokala alpskih smučarjev. Na finalu v Aspnu je v drugi vožnji slavil pred Nemcem Felixom Neureutherjem (+0,53) in pred Francozom Mathieujem Faivrejem (+1,19) na tretjem mestu. Edini slovenski predstavnik Žan Kranjec je ostal brez točk na 20. mestu (+2,82). Hirscher je že pred finalom v Aspnu osvojil rekordni šesti veliki kristalni globus, šesti zaporedni, hkrati pa je sezono končal kot najboljši v veleslalomskem in slalomskem seštevku. Salzburžan je osvojil še 45. zmago v svetovnem pokalu, 22. veleslalomsko. To so bile za osemindvajsetletnika že 107. stopničke v svetovnem pokalu. Hirscher je zmagal še na četrtem veleslalomu po vrsti, saj je pred Aspnom dobil tudi preizkušnje v Kranjski Gori, na SP v Sankt Moritzu in Garmischu. Po prvi vožnji je bil drugi, ...

Kategorija: Zimski Sat, 18 Mar 2017 19:29:00 +0100 Aspen – Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec zadnjega veleslaloma v sezoni svetovnega pokala alpskih smučarjev. Na finalu v Aspnu je v drugi vožnji slavil pred Nemcem Felixom Neureutherjem (+0,53) in pred Francozom Mathieujem Faivrejem (+1,19) na tretjem mestu. Edini slovenski predstavnik Žan Kranjec je ostal brez točk na 20. mestu (+2,82). Hirscher je že pred finalom v Aspnu osvojil rekordni šesti veliki kristalni globus, šesti zaporedni, hkrati pa je sezono končal kot najboljši v veleslalomskem in slalomskem seštevku. Salzburžan je osvojil še 45. zmago v svetovnem pokalu, 22. veleslalomsko. To so bile za osemindvajsetletnika že 107. stopničke v svetovnem pokalu. Hirscher je zmagal še na četrtem veleslalomu po vrsti, saj je pred Aspnom dobil tudi preizkušnje v Kranjski Gori, na SP v Sankt Moritzu in Garmischu. Po prvi vožnji je bil drugi, …