Vid Vrhovnik svetovni mladinski prvak v nordijski kombinaciji

Kategorija: Zimski Sat, 03 Feb 2018 18:08:00 +0100 Bern - Slovenija je dobila novega svetovnega mladinskega prvaka. V nordijski kombinaciji je to postal Vid Vrhovnik, ki je v švicarskem Kanderstegu dobil sprintersko tekmo na srednji skakalnici s petkilometrskim tekom. Po skoku je bil Vrhovnik tretji, s četrtim časom teka pa se je prebil do zlata. Na koncu je za 4,9 sekunde prehitel Avstrijca Dominika Terzerja, bronasto kolajno pa je osvojil Čeh Jan Vytrval. Matevž Malovrh je bil 31., Gašper Brecl 33., Ožbej Jelen pa 48. Novi slovenski junak mladinskega svetovnega prvenstva 2018, Vid Vrhovnik, je po tekmi potreboval nekaj časa, da je dojel, kaj mu je pravzaprav uspelo, nato pa je tako strnil svoje misli: »Vedel sem, da bodo danes skoki kar poglavitni, saj je proga tukaj kar hitra in ni tako težka. Skok ni bil ravno najboljši, a bil ...

Kategorija: Zimski Sat, 03 Feb 2018 18:08:00 +0100 Bern – Slovenija je dobila novega svetovnega mladinskega prvaka. V nordijski kombinaciji je to postal Vid Vrhovnik, ki je v švicarskem Kanderstegu dobil sprintersko tekmo na srednji skakalnici s petkilometrskim tekom. Po skoku je bil Vrhovnik tretji, s četrtim časom teka pa se je prebil do zlata. Na koncu je za 4,9 sekunde prehitel Avstrijca Dominika Terzerja, bronasto kolajno pa je osvojil Čeh Jan Vytrval. Matevž Malovrh je bil 31., Gašper Brecl 33., Ožbej Jelen pa 48. Novi slovenski junak mladinskega svetovnega prvenstva 2018, Vid Vrhovnik, je po tekmi potreboval nekaj časa, da je dojel, kaj mu je pravzaprav uspelo, nato pa je tako strnil svoje misli: »Vedel sem, da bodo danes skoki kar poglavitni, saj je proga tukaj kar hitra in ni tako težka. Skok ni bil ravno najboljši, a bil …