Žabjek ni ponovil odličnih zadnjih predstav

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 06 Aug 2017 10:53:00 +0200 Mont St. Anne - Edini slovenski gorski kolesar na preizkušnji svetovnega pokala v spustu v Kanadi Jure Žabjek ni ponovil odličnih dosežkov s prejšnjih tekem, tokrat je ostal brez finala in zasedel 41. mesto. Vseeno je njegova sezona odlična, saj je bil v Andori petnajsti, v Avstriji dvanajsti, v Švici pa celo deseti, kar so najboljši slovenski izidi vseh časov. Danes zvečer se bo v boj za visoko uvrstitev v olimpijskem krosu pognala še Tanja Žakelj, sezone svetovnega pokala pa bo konec čez tri tedne v italijanskem Val di Soleju. Konkurenco si je sicer pokoril Američan Aaron Gwin, ki je izkoristil tudi diskvalifikacijo vodilnega v skupni razvrstitvi, Južnoafričana Grega Minnaarja. Dolgo časa je bil na čelu uvrščenih Avstralec Dean Lucas, nato pa so preostanek dirke zrežirale vremenske razmere in se je ...

Kategorija: Kolesarstvo Sun, 06 Aug 2017 10:53:00 +0200 Mont St. Anne – Edini slovenski gorski kolesar na preizkušnji svetovnega pokala v spustu v Kanadi Jure Žabjek ni ponovil odličnih dosežkov s prejšnjih tekem, tokrat je ostal brez finala in zasedel 41. mesto. Vseeno je njegova sezona odlična, saj je bil v Andori petnajsti, v Avstriji dvanajsti, v Švici pa celo deseti, kar so najboljši slovenski izidi vseh časov. Danes zvečer se bo v boj za visoko uvrstitev v olimpijskem krosu pognala še Tanja Žakelj, sezone svetovnega pokala pa bo konec čez tri tedne v italijanskem Val di Soleju. Konkurenco si je sicer pokoril Američan Aaron Gwin, ki je izkoristil tudi diskvalifikacijo vodilnega v skupni razvrstitvi, Južnoafričana Grega Minnaarja. Dolgo časa je bil na čelu uvrščenih Avstralec Dean Lucas, nato pa so preostanek dirke zrežirale vremenske razmere in se je …