Žagar: Končno se pozna trdo delo zadnjega leta

Kategorija: Avtomoto Sun, 10 Sep 2017 16:01:00 +0200 Rostock - Potem ko je imel večino letošnje sezone precej težav z motorji in slabo formo, je najboljši slovenski speedwayist Matej Žagar spet zablestel. Na sobotni dirki za VN Nemčije v Teterowu je zmagal in je spet v tesnem boju za osmo mesto skupnega seštevka svetovnega prvenstva, ki omogoča nadaljevanje v elitni konkurenci tudi v naslednji sezoni. Nemški Teterow je bil v soboto zvečer prizorišče letošnje devete preizkušnje serije Grand Prix. Matej Žagar pa je postal veliki zmagovalec dirke za VN Nemčije, potem ko je v finalu za seboj pustil Slovaka Martina Vaculika ter Avstralca Jasona Doyla in Chrisa Holderja. Žagar je zbral 15 točk, tri dirke pred koncem pa je v svetovnem prvenstvu na devetem mestu, sedem točk oddaljen od osmega Vaculika. Prav osmo mesto je tisto, ki podaljšuje status ...

Kategorija: Avtomoto Sun, 10 Sep 2017 16:01:00 +0200 Rostock – Potem ko je imel večino letošnje sezone precej težav z motorji in slabo formo, je najboljši slovenski speedwayist Matej Žagar spet zablestel. Na sobotni dirki za VN Nemčije v Teterowu je zmagal in je spet v tesnem boju za osmo mesto skupnega seštevka svetovnega prvenstva, ki omogoča nadaljevanje v elitni konkurenci tudi v naslednji sezoni. Nemški Teterow je bil v soboto zvečer prizorišče letošnje devete preizkušnje serije Grand Prix. Matej Žagar pa je postal veliki zmagovalec dirke za VN Nemčije, potem ko je v finalu za seboj pustil Slovaka Martina Vaculika ter Avstralca Jasona Doyla in Chrisa Holderja. Žagar je zbral 15 točk, tri dirke pred koncem pa je v svetovnem prvenstvu na devetem mestu, sedem točk oddaljen od osmega Vaculika. Prav osmo mesto je tisto, ki podaljšuje status …