Žakljeva v Premanturi do šeste zaporedne zmage

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 01 Apr 2017 16:12:00 +0200 Premantura - Državna prvakinja v olimpijskem krosu in najboljša slovenska gorska kolesarka Tanja Žakelj dviguje formo pred najbolj pomembnimi dirkami sezone. Dirka Kamenjak Rocky Trails ji vsako leto služi kot tekmovalno ogrevanje, letos je v Premanturi zmagala že šestič zapored. V moški konkurenci je bil najhitrejši Čeh Matouš Ulman. »Startala je v redu, startni krog so bile še skupaj, nato je imela Tanja iz kroga v krog večjo prednost. Konkurenca tu sicer ni tako močna, kot bo jutri v Italiji, a nič za to, dirkala je dobro in skupaj z najboljšimi mladinci,« je nastop Žakljeve iz Premanture za STA pokomentiral tehnični trener Žakljeve Urban Ferenčak, sicer tudi selektor slovenske reprezentance. Žakljeva je na koncu za kar 3:12 minute prehitela drugouvrščeno Poljakinjo Katarzyno Solus-Miskowicz in Čehinjo Jitko Škarnitzlovo, ki pa je zaostala že ...

Kategorija: Kolesarstvo Sat, 01 Apr 2017 16:12:00 +0200 Premantura – Državna prvakinja v olimpijskem krosu in najboljša slovenska gorska kolesarka Tanja Žakelj dviguje formo pred najbolj pomembnimi dirkami sezone. Dirka Kamenjak Rocky Trails ji vsako leto služi kot tekmovalno ogrevanje, letos je v Premanturi zmagala že šestič zapored. V moški konkurenci je bil najhitrejši Čeh Matouš Ulman. »Startala je v redu, startni krog so bile še skupaj, nato je imela Tanja iz kroga v krog večjo prednost. Konkurenca tu sicer ni tako močna, kot bo jutri v Italiji, a nič za to, dirkala je dobro in skupaj z najboljšimi mladinci,« je nastop Žakljeve iz Premanture za STA pokomentiral tehnični trener Žakljeve Urban Ferenčak, sicer tudi selektor slovenske reprezentance. Žakljeva je na koncu za kar 3:12 minute prehitela drugouvrščeno Poljakinjo Katarzyno Solus-Miskowicz in Čehinjo Jitko Škarnitzlovo, ki pa je zaostala že …