Zakrajšek veslal več kot dve uri in pol

Kategorija: Drugi športi Sun, 18 Sep 2016 12:25:00 +0200 Brandenburg - Za prvi slovenski nastop na svetovnem prvenstvu v kajakaškem maratonu v Nemčiji je poskrbel Jošt Zakrajšek, ki je moral v članski konkurenci opraviti s skoraj 30-kilometrsko progo. V ostri konkurenci je Trzinčan s časom 2;31:25 zasedel 28. mesto, že šeste šampionske lovorike v tej disciplini pa se je veselil Južnoafričan Hank McGregor, ki ima ob tem v vitrini še predlansko odličje najžlahtnejšega leska v kajakaškem dvojcu. Drugi je bil včeraj njegov rojak Andrew Birkett, tretji pa najboljši predstavnik stare celine, evropski prvak Jose Ramalho s Portugalske. Danes sta se v vodo podala še Primorca Peter Karas in David Franca, ki sta v mladinski konkurenci kajakaških dvojcev na 22,6 kilometra dolgi progi priveslala do 21. mesta, ciljno črto pa prečkala v času 1;49:55. Zmage sta se veselila predstavnika maratonske velesile, ...

Kategorija: Drugi športi Sun, 18 Sep 2016 12:25:00 +0200 Brandenburg – Za prvi slovenski nastop na svetovnem prvenstvu v kajakaškem maratonu v Nemčiji je poskrbel Jošt Zakrajšek, ki je moral v članski konkurenci opraviti s skoraj 30-kilometrsko progo. V ostri konkurenci je Trzinčan s časom 2;31:25 zasedel 28. mesto, že šeste šampionske lovorike v tej disciplini pa se je veselil Južnoafričan Hank McGregor, ki ima ob tem v vitrini še predlansko odličje najžlahtnejšega leska v kajakaškem dvojcu. Drugi je bil včeraj njegov rojak Andrew Birkett, tretji pa najboljši predstavnik stare celine, evropski prvak Jose Ramalho s Portugalske. Danes sta se v vodo podala še Primorca Peter Karas in David Franca, ki sta v mladinski konkurenci kajakaških dvojcev na 22,6 kilometra dolgi progi priveslala do 21. mesta, ciljno črto pa prečkala v času 1;49:55. Zmage sta se veselila predstavnika maratonske velesile, …