Ženski selektor bo vodil Argentince na OI

Kategorija: Nogomet Thu, 07 Jul 2016 13:44:00 +0200 Buenos Aires - Po odstopu Gerarda Martina s selektorskega mesta argentinske nogometne reprezentance bo izpraznjeni stolček začasno, v času olimpijskega turnirja v Riu (med 5. in 21. avgustom), zasedel nekdanji branilec izbrane vrste, 57-letni Julio Olarticoechea, ki sicer ta čas vodi tudi argentinsko žensko člansko zasedbo in je bil povsem zasilna rešitev. Olarticoechea, ki se je času igralske kariere preizkusil tudi v Evropi v majici Nantesa, je bil član reprezentance, ki se je leta 1986 okitila z naslovom svetovnega prvaka, tudi po zaslugi razvpite »božje roke« Diega Maradone za četrtfinalno zmago nad Anglijo, ki je »gavčem« tlakovala pot do šampionske lovorike. Tata Martino je Argentince vodil vse od finalnega poraza proti Nemčiji na predlanskem svetovnem prvenstvu v Braziliji, lani in letos pa je potegnil kratko v finalu ameriškega prvenstva, Cope Americe, obakrat ...

Kategorija: Nogomet Thu, 07 Jul 2016 13:44:00 +0200 Buenos Aires – Po odstopu Gerarda Martina s selektorskega mesta argentinske nogometne reprezentance bo izpraznjeni stolček začasno, v času olimpijskega turnirja v Riu (med 5. in 21. avgustom), zasedel nekdanji branilec izbrane vrste, 57-letni Julio Olarticoechea, ki sicer ta čas vodi tudi argentinsko žensko člansko zasedbo in je bil povsem zasilna rešitev. Olarticoechea, ki se je času igralske kariere preizkusil tudi v Evropi v majici Nantesa, je bil član reprezentance, ki se je leta 1986 okitila z naslovom svetovnega prvaka, tudi po zaslugi razvpite »božje roke« Diega Maradone za četrtfinalno zmago nad Anglijo, ki je »gavčem« tlakovala pot do šampionske lovorike. Tata Martino je Argentince vodil vse od finalnega poraza proti Nemčiji na predlanskem svetovnem prvenstvu v Braziliji, lani in letos pa je potegnil kratko v finalu ameriškega prvenstva, Cope Americe, obakrat …