Zmaga za popotnico v Assen

Prvi zvezdnik slovenskega motokrosa Tim Gajser lahko ob ugodnem razpletu čez teden dni v nizozemskem Assnu že osvoji naslov svetovnega prvaka. Za ogrevanje je dobil peto dirko državnega prvenstva, ki se je po počitnicah nadaljevalo v Zaboku pri Zagrebu. Na dirki se je zbralo 120 dirkačev, ki so tekmovali v idealnih razmerah, saj je dež pred dirko namočil stezo, oblaki pa so varovali pred vročino. Scenarij v razredu MX open je bil podoben tistemu, ki ga spremljamo že vso sezono. Makolčan (Motocross-Ski Gajser Team) je prepričljivo odpeljal obe vožnji in tretjič iztržil maksimalno število točk. Za drugo mesto sta se borila mladi Luka Kutnar (MK Fire Group) in izkušenejši Jernej Irt (AMD Sitar Racing), ki je bil uspešnejši. "Na vsako dirko grem s ciljem, da zmagam. Taktiziranje odpade, če se preveč prilagajaš ali iščeš bližnjice, vse poslabšaš. Proga tu je edinstvena. Neverjetno je, da lahko iz bloka gledaš motokros dirko," je bil nad Zabokom navdušen Tim Gajser, ki se bo v nedeljo na Nizozemskem pomeril v povsem drugi konkurenci in na drugačni podlagi. V Zaboku je trda in ilovnata, v Assnu je globok pesek. "Veselim se dirke v Assnu, za to sem delal vse življenje," je dejal 19-letnik, ki lovi prvi naslov svetovnega prvaka v kraljevskem razredu motokrosa. Bolj izenačeno je bilo v razredu MX2, boj za zmago se je bil med Luko Crnkovićem (ŠD APJ) in Petrom Irtom (AMD Sitar Racing). Osvojila sta enako število točk, a na najvišjo stopničko je stopil Irt. Na izenačenost dirkačev v tej kategoriji kaže tudi, da je tretji Miha Bubnič (AMD Beli kamen) osvojil enako število točk kot četrto- in petouvrščeni. Naslednja dirka za državno prvenstvo bo 18. septembra v Šentvidu pri Stični. Zmagovalci, razred MX50: 1. Luka Osek (TRK Tajfun Šport); MX65: 1. Jaka Peklaj (AMD Šentvid pri Stični); MX85: 1. Matevž Robek (MK Fire Group); MX 125: 1. Luka Milec (ŠD APJ); veterani, 40+: Borut Koščak (AMD Šentvid pri Stični); 50+: 1. Bogomir Gajser (Motocross-Ski Gajser Team).Šport

Prvi zvezdnik slovenskega motokrosa Tim Gajser lahko ob ugodnem razpletu čez teden dni v nizozemskem Assnu že osvoji naslov svetovnega prvaka. Za ogrevanje je dobil peto dirko državnega prvenstva, ki se je po počitnicah nadaljevalo v Zaboku pri Zagrebu. Na dirki se je zbralo 120 dirkačev, ki so tekmovali v idealnih razmerah, saj je dež pred dirko namočil stezo, oblaki pa so varovali pred vročino. Scenarij v razredu MX open je bil podoben tistemu, ki ga spremljamo že vso sezono. Makolčan (Motocross-Ski Gajser Team) je prepričljivo odpeljal obe vožnji in tretjič iztržil maksimalno število točk. Za drugo mesto sta se borila mladi Luka Kutnar (MK Fire Group) in izkušenejši Jernej Irt (AMD Sitar Racing), ki je bil uspešnejši. “Na vsako dirko grem s ciljem, da zmagam. Taktiziranje odpade, če se preveč prilagajaš ali iščeš bližnjice, vse poslabšaš. Proga tu je edinstvena. Neverjetno je, da lahko iz bloka gledaš motokros dirko,” je bil nad Zabokom navdušen Tim Gajser, ki se bo v nedeljo na Nizozemskem pomeril v povsem drugi konkurenci in na drugačni podlagi. V Zaboku je trda in ilovnata, v Assnu je globok pesek. “Veselim se dirke v Assnu, za to sem delal vse življenje,” je dejal 19-letnik, ki lovi prvi naslov svetovnega prvaka v kraljevskem razredu motokrosa. Bolj izenačeno je bilo v razredu MX2, boj za zmago se je bil med Luko Crnkovićem (ŠD APJ) in Petrom Irtom (AMD Sitar Racing). Osvojila sta enako število točk, a na najvišjo stopničko je stopil Irt. Na izenačenost dirkačev v tej kategoriji kaže tudi, da je tretji Miha Bubnič (AMD Beli kamen) osvojil enako število točk kot četrto- in petouvrščeni. Naslednja dirka za državno prvenstvo bo 18. septembra v Šentvidu pri Stični. Zmagovalci, razred MX50: 1. Luka Osek (TRK Tajfun Šport); MX65: 1. Jaka Peklaj (AMD Šentvid pri Stični); MX85: 1. Matevž Robek (MK Fire Group); MX 125: 1. Luka Milec (ŠD APJ); veterani, 40+: Borut Koščak (AMD Šentvid pri Stični); 50+: 1. Bogomir Gajser (Motocross-Ski Gajser Team).Šport