Znoj pod Pohorjem ni bil zaman

Že res, da so jih na začetku kvalifikacij šokirali gibraltarski amaterji, člani moštva Lincoln Red. A nogometaši Celtica so uspešno prekrmarili čeri in se približali nogometnemu raju, ligi prvakov. Triletno obdobje, ko so se morali navijači zelenega dela Glasgowa zadovoljiti (le) z evropsko ligo, se, kot kaže, bliža koncu. Dvotedenske priprave v Mariboru očitno niso bile zaman, Celtic si je pred povratno tekmo četrtega, zadnjega kroga kvalifikacij nabral obilno prednost. Predsinoči so Škoti v Glasgowu s 5:2 zlomili izraelski Hapoel Beer-Sheva. "Za nas delo še ni končano. Zelo pomembna naloga nas čaka prihodnji teden," je evforijo miril trener zeleno-belih Brendan Rodgers . Posmehovali so se mu lani, ko je pogorel z Liverpoolom. Posmehovali so se mu ob uradnem debiju na klopi Celtica v Gibraltarju. Zdaj imajo privoščljivci Rodgersa vse manj v zobeh. Igralci z izbranimi besedami govorijo o Severnem Ircu. "Samozavest prihaja od trenerja. Vzbudil nam jo je že prvi dan. Če dobimo gol, ne želi, da sklonimo glave. Želi, da vztrajamo, iščemo gole. In točno to smo naredili," je dejal Leigh Griffiths, ki je predsinoči Izraelcem zabil dva gola (po enkrat so bili uspešni še Rogic, Dembele in Brown). Škotski prvaki sicer niso odigrali idealnih 90 minut. Ekspresno, v dveh minutah, je Hapoel zaostanek z 0:3 znižal na 2:3. "Ko so začeli zadevati, so si verjetno že vsi mislili: pa ne že spet! Tudi mi smo razmišljali o tem, a zavedali smo se, da moramo vztrajati. To počnejo velike ekipe," je trenutke, ko se je tekma lomila (in prelomila na stran Celtica), opisal Griffiths. Derbi četrtega kroga kvalifikacij med Portom in Romo se je predsinoči končal brez zmagovalca (1:1). Rimljani so povedli, ko je Felipe (v 21. minuti) zatresel lastno mrežo, a že v prvem polčasu ostali brez izključenega Thomasa Vermaelna. Adrian Lopez je v drugem polčasu sicer izenačil, a je sodnik Björn Kuipers po posvetu s pomočnikom gol razveljavil. Nizozemec je spet zapiskal, ko je Emerson Palmieri igral z roko.

Že res, da so jih na začetku kvalifikacij šokirali gibraltarski amaterji, člani moštva Lincoln Red. A nogometaši Celtica so uspešno prekrmarili čeri in se približali nogometnemu raju, ligi prvakov. Triletno obdobje, ko so se morali navijači zelenega dela Glasgowa zadovoljiti (le) z evropsko ligo, se, kot kaže, bliža koncu. Dvotedenske priprave v Mariboru očitno niso bile zaman, Celtic si je pred povratno tekmo četrtega, zadnjega kroga kvalifikacij nabral obilno prednost. Predsinoči so Škoti v Glasgowu s 5:2 zlomili izraelski Hapoel Beer-Sheva. “Za nas delo še ni končano. Zelo pomembna naloga nas čaka prihodnji teden,” je evforijo miril trener zeleno-belih Brendan Rodgers . Posmehovali so se mu lani, ko je pogorel z Liverpoolom. Posmehovali so se mu ob uradnem debiju na klopi Celtica v Gibraltarju. Zdaj imajo privoščljivci Rodgersa vse manj v zobeh. Igralci z izbranimi besedami govorijo o Severnem Ircu. “Samozavest prihaja od trenerja. Vzbudil nam jo je že prvi dan. Če dobimo gol, ne želi, da sklonimo glave. Želi, da vztrajamo, iščemo gole. In točno to smo naredili,” je dejal Leigh Griffiths, ki je predsinoči Izraelcem zabil dva gola (po enkrat so bili uspešni še Rogic, Dembele in Brown). Škotski prvaki sicer niso odigrali idealnih 90 minut. Ekspresno, v dveh minutah, je Hapoel zaostanek z 0:3 znižal na 2:3. “Ko so začeli zadevati, so si verjetno že vsi mislili: pa ne že spet! Tudi mi smo razmišljali o tem, a zavedali smo se, da moramo vztrajati. To počnejo velike ekipe,” je trenutke, ko se je tekma lomila (in prelomila na stran Celtica), opisal Griffiths. Derbi četrtega kroga kvalifikacij med Portom in Romo se je predsinoči končal brez zmagovalca (1:1). Rimljani so povedli, ko je Felipe (v 21. minuti) zatresel lastno mrežo, a že v prvem polčasu ostali brez izključenega Thomasa Vermaelna. Adrian Lopez je v drugem polčasu sicer izenačil, a je sodnik Björn Kuipers po posvetu s pomočnikom gol razveljavil. Nizozemec je spet zapiskal, ko je Emerson Palmieri igral z roko.