ZOI 2018: Alpsko smučanje – moška kombinacija

Kategorija: Slovenija Tue, 13 Feb 2018 05:40:00 +0100 Pjongčang - Potem ko sta odpadla moški smuk in ženski veleslalom, je organizatorjem zimskih olimpijskih iger v Pjongčangu vendarle uspelo začeti tekmovalni program tudi v alpskih disciplinah. Ob 3.30 se je začel kombinacijski smuk za moške, na katerem so nastopili štirje Slovenci: Martin Čater, Klemen Kosi, Boštjan Kline in Štefan Hadalin. Najbolje se je odrezal 25-letni Čater, ki je na smuku dosegel 13. čas. Po polovici tekmovanja vodi Nemec Thomas Dressen, a razlike so majhne. Le sedem stotink počasnejši od Nemca je bil Norvežan Aksel Lund Svindal, tretji je Matthias Mayer iz Avstrije (+ 0,13).Med najboljših 30 sta se uvrstila tudi Kosi (16.) in Hadalin (22.). Boštjan Kline je zasedel 42. mesto.Od specialistov za slalom je po smuku najvišje uvrščen Marcel Hierscher na 12. mestu. Najboljši smučar letošnje zime je ...

Kategorija: Slovenija Tue, 13 Feb 2018 05:40:00 +0100 Pjongčang – Potem ko sta odpadla moški smuk in ženski veleslalom, je organizatorjem zimskih olimpijskih iger v Pjongčangu vendarle uspelo začeti tekmovalni program tudi v alpskih disciplinah. Ob 3.30 se je začel kombinacijski smuk za moške, na katerem so nastopili štirje Slovenci: Martin Čater, Klemen Kosi, Boštjan Kline in Štefan Hadalin. Najbolje se je odrezal 25-letni Čater, ki je na smuku dosegel 13. čas. Po polovici tekmovanja vodi Nemec Thomas Dressen, a razlike so majhne. Le sedem stotink počasnejši od Nemca je bil Norvežan Aksel Lund Svindal, tretji je Matthias Mayer iz Avstrije (+ 0,13).Med najboljših 30 sta se uvrstila tudi Kosi (16.) in Hadalin (22.). Boštjan Kline je zasedel 42. mesto.Od specialistov za slalom je po smuku najvišje uvrščen Marcel Hierscher na 12. mestu. Najboljši smučar letošnje zime je …